Czekamy z otwartymi ramionami! | Invest in Siemianowice Śląskie

Czekamy z otwartymi ramionami!

Naszą siemianowicką specjalnością stało się otwarcie na przedsiębiorców – tych największych, ale też tych reprezentujących sektor małych i średnich firm…

 

Gospodarka jest swoistym krwiobiegiem tak poszczególnych miast, regionów, jak i całych krajów. Kluczem do sukcesu jest wypracowanie prawidłowych i przede wszystkim efektywnych relacji na linii władza – biznes.

 

Naszą siemianowicką specjalnością stało się otwarcie na przedsiębiorców – tych największych, ale też tych reprezentujących sektor małych i średnich firm. Mamy naprawdę coraz szerszy wachlarz swoich atutów.

 

Jednym z pierwszych jest z pewnością doskonała lokalizacja Siemianowic Śląskich – w samym sercu aglomeracji – jednego z najlepiej skomunikowanych regionów w Polsce. Mamy Drogową Trasę Średnicową, bliski dojazd do dwóch autostrad: A1 i A4, rozbudowaną sieć kolejową i wreszcie lokalizacja dwóch międzynarodowych portów lotniczych: w Pyrzowicach (Katowice) i Balicach (Kraków).

 

Niełatwo będzie znaleźć w naszym regionie podobne do Siemianowic Śląskich miasto oferujące tyle atrakcji, które mogą wypełnić wszelkie oczekiwania rekreacyjne. Jesteśmy bardzo zielonym miastem z licznymi parkami, laskami, skwerami i stawami. Miłośnicy spacerów, ale też podziwiania skarbów fauny i flory swój spokój z pewnością znajdą w Bażantarni.

 

Sami przedsiębiorcy, jak i osoby przez nie zatrudnione będą mogli u nas także aktywnie wypocząć. Do dyspozycji są wielofunkcyjne boiska, które znajdziemy wraz z siłowniami na wolnym powietrzu niemal na każdym siemianowickim osiedlu. Z powodzeniem funkcjonują u nas duże Kompleksy Sportowe Michał i Siemion. Wreszcie zaprasza do siebie wspaniale położona na terenach zielonych Strzelnica Myśliwska. Z kolei amatorzy spokojniejszych emocji z pewnością trafią na nasze pełnowymiarowe, 18-dołkowe pole golfowe.

 

Mamy nie tylko zaplecze, ale profesjonalne kadry i sprawdzone rozwiązania. Współpracujący z nami przedsiębiorcy od samego początku są pod opieką Biura Obsługi Inwestora. Sam jestem w ścisłym kontakcie i w stałych konsultacjach z Radą Gospodarczą, która wspiera mnie swoimi podpowiedziami.

 

Do tego wszystkiego przystępne ceny gruntów oraz przyjazna polityka podatkowa. Czego chcieć więcej?

 

Czekamy na Was!

 

Rafał Piech

Prezydent Siemianowice Śląskie