Miasto dla mieszkańców | Invest in Siemianowice Śląskie

Miasto dla mieszkańców

Mieszkańcy Siemianowic Śląskich, jak i wszyscy goście odwiedzający to miasto, mogą być beneficjentami tego, co udało się zmienić przez lata transformacji.


Z niegdysiejszego miasta węgla i stali, wysiłkiem kolejnych włodarzy udało się stworzyć nowoczesny gród, w pełni odpowiadający na potrzeby swoich mieszkańców. Dobre warunki dla biznesu, który dzięki temu tworzy nowe miejsca pracy – to tylko jedna strona medalu. Uzupełnia ją doskonała lokalizacja miasta i bardzo dobre skomunikowanie.

Siemianowice Śląskie nie chcą jednak być przyjazne tylko dla przyjezdnych. Zdanie samych mieszkańców jest na pierwszym miejscu. Potwierdzić to mogą modyfikowane co roku i też co roku zdobywające kolejne rekordy popularności budżety obywatelskie. W 2016 r. Siemianowice Śląskie jako pierwsze miasto w Polsce zdecydowało się na organizację także budżetu partycypacyjnego dla najmłodszych. Ponadto funkcjonuje Rada Seniorów, Rada Gospodarcza, które są swoistym łącznikiem między siemianowiczanami a władzą samorządową.


Mieszkańcy Siemianowic Śląskich absolutnie nie muszą martwić się o opiekę medyczną. Szeroką sieć niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej uzupełniają trzy szpitale – w tym Szpital Miejski i doceniane na całym świecie Centrum Leczenia Oparzeń.


Siemianowickie osiedla pięknieją z roku na rok. Już teraz trudno znaleźć takie, gdzie nie ma siłowni na wolnym powietrzu, czy boiska wielofunkcyjnego.