Współpraca firm z samorządem | Invest in Siemianowice Śląskie

Współpraca firm z samorządem

Siemianowice nie tylko rozmawiają z przedsiębiorcami, lecz również podejmują wspólne działania. Najlepszym przykładem jest  Siemianowicki Park Biznesu, który jest prywatnym przedsięwzięciem, ale jego powstanie to bliska współpraca właściciela terenu oraz gminy.


To miasto zapewniło początkową niezbędną infrastrukturę, dzięki której pojawiły się pierwsze z kilkunastu obecnie funkcjonujących firm. Właściciele SPB podkreślali  niejednokrotnie, że dobre relacje gminy z prywatnym sektorem jak również szybkie tempo pracy siemianowickich urzędników są ogromnym atutem, kiedy przekonują inwestora do wybrania właśnie Siemianowic Śląskich.


Wspieramy również siemianowickie firmy poza granicami miasta, jak było w przypadku targów nieruchomości, gdzie wspólnie z developerami prezentowaliśmy walory Siemianowic Śląskich i oferty nieruchomości z terenu naszego miasta.


Organizujemy także liczne przedsięwzięcia dedykowane przedsiębiorcom, takie jak Targi MŚP czy śniadania biznesowe, a także projekty prospołeczne realizowane we współpracy z lokalnymi firmami, jak choćby odbywająca się podczas ferii zimowych oraz letnich Akademia Przedsiębiorczości dla najzdolniejszych dzieci.